Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

brak oświetlenia w bagażniku, ale info na maxidot jest

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • brak oświetlenia w bagażniku, ale info na maxidot jest

    Przy okazji małej awarii poziomowania Xenonów (prawa soczewka nie lata góra dół) prawdopodobnie wpadnie pewien projekt:



  • #2
    brak oświetlenia w bagażniku, ale info na maxidot jest

    Witaj, mam taki problem w Octawi, nie działał zamek w klapie bagażnika ( brak światła i informacji o otwartym bagażniku na maxidocie) nie miał pinow w kostce wiec został wymieniony, pojawiło się info na maxidocie, ale nadal brak oświetlenia w bagażniku. Żarówki ok, tylko nie wiem dlaczego na obu kablach jest +, macie może jakieś pomysły co może być nie tak?

    Komentarz


    • #3
      Jeżeli masz plus na wtyczce a żarówki nie świecą to zobacz czy masz masę na kostce. Brązowy kabel to masa.
      KOMAND

      Komentarz


      • #4
        Ale na której kostce? Tej 3 pinowej przy zamku? Bo tylko tam jest brązowy kabel.
        Zastanawiam się czy jest możliwość wyłączenia tego vcds w kompie,

        Komentarz


        • #5
          Mówie o kostce przy lampce. A fakt trochę się pomyliłem.
          Kabel czerwono-niebieski to +12V z bezpiecznika ,a biało-niebieski to minus z J519 - Sterownik sieci pokładowej i F5 - włącznik podświetlenia bagaźnika, w zamku pokrywy bagaźnika.
          Czyli jak zewrzesz piny 1 i 3 w kostce z zamka to powinno zaświecić.
          Pin 1 to brązowy
          Pin 3 to brązowo-zielony.
          Jeżeli nie zaświeci to masz może gdzieś przerwę w kablu.
          Jeżeli masz multimetr i opcję brzęczka (jak zewrzesz kable to brzęczy)to sprawdz czy pin 1(biało-niebieski kabel) z kostki lampki i pin 3 (brązowo-zielony kabel) z kostki zamka ma przejście.
          Jeżeli nie ma to wiesz gdzie pies pogrzebany.
          A jak byś potrzebował schemat to podaj maila to ci podeślę.
          KOMAND

          Komentarz


          • #6
            poczytaj moze pomoze.

            Forum - Octavia Club Polska

            3-ci stop,
            wycieraczka,
            swiatlo bagaznika i zamek

            wszystko jest na kostkach w bagazniku za zmieniarka po lewej stronie. FL chyba ma wtyczke na zamku z dwoma kablami. Zamek dziala po masie. Ew masz gdzies przerwe lub zwarcie.

            Tutaj inny przypadek przerabiany w FL ale odwrotny, tzn swiatlo swiecilo sie caly czas.

            Forum - Octavia Club Polska
            Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
            Obecnie -> Seicento 900+LPG
            Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
            Bylo ->GOLF 3 1.8

            Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

            Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

            Komentarz


            • #7
              ale mnie wku....brak oświetlenia bagażnika tzn. raz jest raz nima! Ciekawe co tam się posypało...czy te wtyczki, czy coś z zamkiem albo (oby nie) jakaś zwara :roll: wrrr :!: ost. nie mam czasu ale będę musiał to w końcu komuś dać do sprawdzenia bo mnie na maxa irytuje :evil:
              nasze auta: MÓJ SMOCZEK

              Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

              Komentarz


              • #8
                u mnie też nie było światła w bagażniku wymieniłem cały zamek w klapie i pomogło , stary widocznie był uszkodzony wewnątrza ale nie da się go rozebrać

                Komentarz


                • #9
                  yarsko, ile taka przyjemność?
                  nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                  Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                  Komentarz


                  • #10
                    mnie to kosztowało 54 zł kupiłem na allegro używkę nowy coś w granicach 150-200 zł

                    Komentarz


                    • #11
                      Miałem taki sam problem, na Maxi_Dot wyświetlał się komunikat otworzonej pokrywy bagażnika, ale oświetlenia brak. Okazało się że uszkodzony jest zamek w którym znajduję się dwa mikro styki. Jeden z nich odpowiada za uruchomienie oświetlenia, drugi za informację na Maxi. Ja potraktowałem zamek specyfikiem typu "Kontakt 60", zdemontowałem sprężynę i rozruszałem styki w zamku. W moim przypadku operacja trwała 2 godziny, zanim lampka zaczęła świecić. Jeszcze na noc zostawiłem zamek całkowicie zalany specyfikiem. Operacja się udała, działa już od sierpnia.

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja rozwiązałem to w taki sposób: Forum - Octavia Club Polska
                        Są 2 mikrostyki, jak jeden nie działa , trzeba oświetlenie i kontrolkę na desce podłączyć pod ten działający.
                        Był: Nissan Almera, 2001 rok
                        VW Passat, 1999 rok
                        BMW 318 iT, 2000 rok
                        Jest: Skoda Octavia, 2009 rok

                        Komentarz


                        • #13
                          a co moze byc przyczyna tego ze swiatelko i kontrolka otwarcia klapy bagaznika nie swieca po otwarciu bagaznika?
                          dopiero po uplywie okolo minuty swiatelko sie zapala wraz zkontrolka otwarcia klapy.
                          Rafał

                          Komentarz


                          • #14
                            Może styki w zamku się zacinają. Nie smarowałeś zamka czasami. Możliwe że gęstnieje smar i blokuje styki, które dopiero po chwili od otwarcia klapy dopiero się załączają.

                            Komentarz


                            • #15
                              nic nie bylo smarowane, na razie problem rozwiazalem zakladajac lampke z biedrony z czujnikiem ruchu i zmierzchu. Inwestycja 7,99zl :-)
                              Rafał

                              Komentarz


                              • #16
                                Przed wymianą zamka w pokrywie bagażnika proponuję zaaplikować mu kilka razy WD 40 i spray do poprawy kontaktu elektrycznego i następnego dnia lub później wydmuchać wszystko dokładnie silnym strumieniem sprężonego powietrza z kompresora. Podobnie spryskać WD 40 ruchomą część pod klapką rygla w dolnej belce.

                                Nie trzeba przy tym niczego rozbierać.

                                Daje to pozytywny efekt przy zacinających się mikro stykach zamka, szwankującym oświetleniu bagażnika (działanie oświetlenia ze zwłoką, działanie oświetlenia z przerwami - raz jest, raz nie ma), nie do końca podnoszącej się klapce przy ryglu w dolnej belce, braku automatycznego ryglowania pokrywy bagażnika, trudnościach z otworzeniem pokrywy bagażnika (gdy mechanicznie coś ją trzyma i nie puszcza).

                                Ps. Metoda już sprawdzona .

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X